DLACZEGO LEN ?
Najstarsze włókno
Len jest piękną naturalną tkaniną znaną od tysiącleci. Uprawę lnu i sposoby wytwarzania tkaniny lnianej znali już Starożytni Egipcjanie. Na prymitywnych krosnach potrafili wytwarzać cienki i delikatny len, oraz zgłębili sztukę jego barwienia.

Różnorodność zastosowania
Obecnie stosowane technologie produkcji potrafią z lnu wydobyć jeszcze więcej piękna. Bardzo bogate wzornictwo pozwoliło rozszerzyć jego zastosowanie. Z lnu produkuje się odzież, ręczniki, pościel, zasłony, obrusy, serwetki, narzuty, tkaniny dekoracyjne i obiciowe.

Wytrzymałość
Włókna lniane są ze wszystkich włókien roślinnych najbardziej wytrzymałe na tarcie i rozciąganie. Jego pielęgnacja jest bardzo prosta, a każde pranie sprawia, że lepiej wygląda. Odzież i wyroby lniane długo zachowują swój piękny wygląd.

Zdrowie
Tkaniny lniane wykazują działanie antybakteryjne, są przewiewne, nie wywołują podrażnień, uczuleń, stwarzają najlepszy mikroklimat dla skóry.

Elegancja i ponadczasowość
Lniana odzież, czy lniana dekoracja domu jest ponadczasowa, a tkaniny lniane są postrzegane jako symbol komfortu i elegancji.

Ekologia
Len jest w pełni biodegradowalny i bezodpadowy.